NUPRAUSTAS LEGENDINIS PUNTUKAS

NUPRAUSTAS LEGENDINIS PUNTUKAS

Ir senolis Puntukas pavaldus gamtai – bėgant laikui jis apkerpėja, apsamanoja ir atrodo  dar senesnis nei yra iš tiesų, tad retkarčiais specialistai Puntuką nuprausia.

Ne tik Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijos bei Anykščių savivaldybės darbuotojai, bet ir Anykščių regioninio parko puošmeną lankantys žmonės pastebėjo, kad nebematyti Dariaus ir Girėno bareljefų, nebeįskaityti jų testamento žodžių lietuvių tautai. Tad buvo nuspręsta, kad atėjo laikas nuprausti antrojo pagal dydį Lietuvos akmens fasadą.

Anykščių savivaldybė pakvietė specialistus iš Kultūros infrastruktūros centro Kultūros paveldo objektų priežiūros ir konsultavimo grupės „FIXUS Mobilis“. Jie apžiūrėjo akmenį, įvertino jo būklę ir sudarė prevencinės priežiūros planą.

Vakar buvo nupraustas Puntuko fasadinis paviršius – bareljefas bei tekstas.

Kad nepakenktų akmeniui specialistai iš pradžių jį valė švelniomis mechaninėmis priemonėmis, o po to – vandens garais. Tad nuo vakar Aukštaitijos metus Puntukas pasitinka gerokai „atjaunėjęs“.

Geologai mano, kad milžinišką Puntuką į Lietuvą prieš 15–24 tūkstančius metų atrideno Skandinavijos kalnų ledynai, atslinkę pas mus iš Vyborgo rapakivio masyvo.

Nuotrauka Indrės Bliudžiūtės-Merkevičienės

LT