Gamtos mokslų (biologijos, fizikos, chemijos) mokytojų ir mokinių dalykinių kompetencijų ugdymas tiriant žaliąsias mokymosi aplinkas

Šio projekto iniciatorius – Lietuvos edukologijos universiteto Gamtos mokslų fakultetas, subūręs 13 regioninių ir nacionalinių parkų kaip partnerių grupę, kurių tarpe yra ir Anykščių regioninis parkas. Vykdydami projektą Lietuvos edukologijos universiteto mokslininkai, gamtos mokslų mokytojai kartu su savo ugdytiniais, taip pat saugomų teritorijų tyrėjais, švietimo centrų atstovais tirs aplinką, kurs modelius, diskutuos gamtos apsaugos bei darnaus vystymosi klausimais, rengs ir išbandys gamtos tyrimų metodikas. Žaliosios mokymosi aplinkos buria gamtos dalykų mokytojus nauju žvilgsniu žiūrėti į aplinką ir kuo dažniau ugdymo turinį pritaikyti gamtoje. Juk gamta – ypatinga integruoto gamtamokslinio ugdymo erdvė, o mokytis gamtoje naudinga. Projektas susideda iš 3 sesijų. Gegužės viduryje jau įvyko pirmieji projekto mokymai Anykščių regioniniame parke. Mokymuose dalyvavo biologijos, chemijos ir fizikos mokytojai ne tik iš Anykščių, bet ir Ukmergės, Rokiškio, Zarasų, Kupiškio rajonų.

Antrąjį kartą – rugsėjo 27 dieną – mokytojai vėl rinkosi į Anykščių regioninio parko lankytojų centrą! Mokymai sudarė išskirtinę galimybę dirbti skirtingas disciplinas dėstantiems pedagogams kartu, gamtoje.

Gamtoje pamokas dažniau veda tik biologijos mokytojai – juk tai siejasi su augalais ir gyvūnais. Iš ties būna nelengva sugalvoti fizikui, kaip gi pravesti pamoką ne laboratorijoje, bet natūralioje gamtoje. Bet juk krenta kankorėžiai – ir jie juk paklūsta fizikos dėsniams! O kaip toli ir kokiu greičiu skrieja pienės pūkas? O kaip gamtos mokslų žinias pritaikyti chemijos mokytojui? Viso to mes ir mokomės šio projekto metu, o mokytojų dar laukia ir namų užduotys, kad vėl naujomis mintimis, idėjomis galėtume pasidalinti susitikę jau pavasarį!

Savo valdove pasirinkau gamtą, visų mokytojų mokytoją“ (Leonardas da Vinčis);
Stebėdamas šį stebuklą (gamtą), pažink pats save.“ (Blezas. Paskalis).

Linkime gamtos dalykų mokytojams šio projekto pagalba pažinti ne tik gamtą, bet ir save.

LT