Anykščių regioninio parko direkcija kartu su Lietuvos ir Latvijos partneriais jau 10 mėnesių įgyvendina projektą „Travel smart – visit Lithuania and Latvia“ Nr. LLI-199, akronimas – Travel smart (liet. „Keliauk išmaniai – aplankyk Lietuvą ir Latviją“). Projektas finansuojamas pagal pirmąjį Latvijos ir Lietuvos 2014–2020 m. bendradarbiavimo per sieną programos prioritetą (tvari ir švari aplinka). 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa siekia prisidėti prie darnaus programos teritorijos vystymosi padėdama jai tapti patrauklia ir konkurencinga vieta gyventi, dirbti ir apsilankyti.

Projekto įgyvendinimo metu dalis veiklų jau sėkmingai įgyvendinta, kitos pradėtos  arba planuojamos.

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Anykščių regioninio parko direkcija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

 

Visas projekto biudžetas 411.492,86 Eur, iš jų – bendrasis Europos regioninės plėtros fondo finansavimas – 349.768,93 Eur.

Projekto trukmė: 2017 05-01 – 2019 04.30

Nuorodos: www.latlit.eu ir www.europa.eu

2017 metų kovo 24 dieną buvo pasirašyta projekto „Travel smart – visit Lithuania and Latvia“ Nr. LLI-199 (liet. „Keliauk išmaniai – aplankyk Lietuvą ir Latviją“) finansavimo sutartis.

Paraišką projektui pagal pirmąjį Latvijos ir Lietuvos 2014–2020 m. bendradarbiavimo per sieną programos prioritetą (tvari ir švari aplinka) rengė ir teikė Anykščių regioninio parko direkcija – projekto lyderis – kartu su partneriais iš Lietuvos ir Latvijos: Krekenavos ir Biržių regioninių parkų direkcijomis, Alūkstos (latv. Ilūkstes), Salos (latv. Salas), Jekabpilio (latv. Jēkabpils) ir Viesytės (latv. Viesītes) savivaldybėmis.

Latvijos ir Lietuvos 2014–2020 m. bendradarbiavimo per sieną programos tikslas yra prisidėti prie darnios socialinės ir ekonominės pasienio regionų plėtros ir taip didinti jo konkurencinį pranašumą, siekti, kad regionas taptų patrauklus gyventi ir lankytis. Iš viso pirmojo programos kvietimo metu buvo pateiktos 158 paraiškos. Programos finansavimas (20,862 mln. eurų) buvo skirtas 41 projekto įgyvendinimui.

Vienas iš projekto „Keliauk išmaniai – aplankyk Lietuvą ir Latviją“ tikslų – sukurti darnią Lietuvos ir Latvijos turizmo plėtojimo sistemą, įgyvendinti pavyzdinį projektą, parodantį kaip regioninis turizmo potencialas gali padėti pasiekti gerų rezultatų jį tinkamai išnaudojant. Sėkmingai įgyvendinus projektą tikimasi padidinti lankytojų skaičių programos teritorijoje.

Projektu siekiama išsaugoti Lietuvoje ir Latvijoje esančius gamtos ir kultūros paveldo objektus, padidinti jų žinomumą pasitelkus naujausias informacines technologijas ir paskatinti visuomenės susidomėjimą regionu. Projekto metu bus sukurtas interaktyvus žemėlapis, kuriame pateikiama informacija apie bendrą regioną apimantį maršrutą. Jame pažymėta po 10 lankytinų objektų iš kiekvieno projekto partnerio teritorijos (viso – 70 objektų).

Interaktyvus žemėlapis bus prieinamas interneto svetainėje ir mobilioje programėlėje, prie kai kurių objektų bus įrengti interaktyvūs informaciniai stendai. Planuodami kelionę arba kelionės metu lankytojai pagal savo poreikius galės maršrutą modifikuoti, naudotis maršruto vedliu. Norint padidinti lankytojų susidomėjimą gamtos ir kultūros vertybėmis, siekiant, kad įvairaus amžiaus lankytojai lengviau įsisavintų informaciją apie juos, bus sukurti audio gidai, papildytos realybės vaizdai. Projekto metu sukurtas virtualios realybės turas lankytojams leis pasižvalgyti po visus objektus ir akimirksniu pereiti iš vieno objekto į kitą.

Siekiant, kad maršrute esantys objektai būtų lankytojams patrauklesni ir įdomesni, o jų aplinka patogesnė lankymui, projekto dėka bus investuojama į objektų infrastruktūros atnaujinimą ir/arba patobulinimą.

Projekto „Keliauk išmaniai – aplankyk Lietuvą ir Latviją“ Nr. LLI-199 įgyvendinimo pradžia – 2017 m. gegužės 1 d., pabaiga – 2019 metų balandžio 30 d. Bendras projekto biudžetas – 411 492,86 Eur (programos lėšomis bus padengta 85 % projekto išlaidų, t.y., – 349 768,93 Eur.).

2017-03-28

EN