Apie voverės trasą
Tai galimybė pasivaikščioti Anykščių šilelyje, trumpesniuoju maršrutu – pagal aprašytas stoteles (jų surasite net 20!) arba ilgesniuoju – naudojantis išmaniosiomis technologijomis (mobiliąjame telefone įsidiegus #walk15 programėlę bei QR Code Reader).
Voverės trasa prasideda prie Medžių lajų tako informacinio centro. Kodėl Voverės, o ar žinai, kas pavaizduota ant Anykščių regioninio parko herbo? VOVERĖ ir Laimės žiburys. Kodėl? Anykščių regioninis parkas siekia išsaugoti vertingiausius Anykščių krašto gamtinius ir kultūrinius kompleksus ir objektus. Tai puiki proga prasidėjus pavasariui ir orams atšilus ne tik kuo daugiau judėti, pasivaikščioti bundančioje gamtoje, bet ir gauti informaciją apie įdomius kultūrinius ir gamtinius objektus.
Norėdami pradėti maždaug 1,5 val. – 2 val. kelionę, turėsite pasiimti stotelių aprašymą (tumpesniuoju maršrutu) arba į savo mobilųjų telefoną įsidiegti programėles (ilgesniuoju maršrutu). Keliaujant nuo Medžių lajų tako link saugomų medžių Šventųjų ąžuolų, rasite visą Voverės trasą, nužymėtą mediniais kuoliukais.
Jeigu pasirinksite virtualią Voverės trasą (vieną iš penkių trasų sukurtų Anykščių mieste), ją rasite #walk15 programėlėje, kurioje pasirinkę norimą maršrutą (trasos – Lietuva – Anykščiai – Voverės trasa) ir pradėję juo keliauti, galėsite skaičiuoti ir žingsnius. Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas žmogui reikia nueiti apie 10 000 žingsnių kiekvieną dieną. Ant medinių kuoliukų žyminčių Voverės trasą yra ir QR Code.
Gražaus Jums žygio į voverės namus!
Kingurvingur į skylę šmaukšt, kas?