Apie edukacinę programą

Ar žinojote, kad smėlis – uoliena, tik sudaryta iš mažulyčių, vos 0,063–2 milimetrų skersmens nuotrupinių dalelių. Jis gali būti sudarytas iš įvairių mineralų nuolaužų arba vos vieno mineralo, – toks yra Anykščių smėlis. Įdomiausias klausimas, kada ir kaip jis susidarė, kodėl jo randama Anykščių apylinkėse? Kiek daug jo turime ir kuo jis skiriasi nuo Baltijos pajūrio smėlio?

Edukacija gali būti dvejopa:

 

  1. Pakviesime jus į Anykščių regioninio parko lankytojų centro ekspoziciją. Čia sužinosime ne tik apie smėlį, bet ir kitas Anykščių regioninio parko gamtos bei kultūros vertybes. Vėliau keliausime į konferencijų salę, kurioje atliksime įvairias užduotis – piešime, sversime ir sijosime smėlį, gaminsime smėlio laikrodį, žiūrėsime į smėlį pro mikroskopą. Taip pat žiūrėsime filmą apie Anykščių kvarcinio smėlio istoriją, sužinosime kuo jis naudingas. Ši edukacija galima ir lauke – lankytojų centro kiemelyje.

 

  1. Keliausime prie Anykščių regioniniame parke esančių atodangų, kur randamas kvarcinis smėlis bei aplankysime kvarcinio smėlio karjerą AB „Anykščių kvarcas“. Ką veikia ši gamykla ir kur panaudojamas jos perdirbamas smėlis?

Reikia transporto.

Informacija dėl edukacinės programos

Trukmė: 2– 4 val.

Skirta visiems

LT