Žiedinis pusdienio pėsčiųjų maršrutas. Maršrutas eina palei siaurojo geležinkelio bėgius, asfaltuoto kelio kelkraščiu ir šaligatviais.

Maršruto pradžia – Anykščių siaurojo geležinkelio stotis. Šimtametės Anykščių siaurojo geležinkelio stoties komplekse įsikūrusiame Siauruko muziejuje – architektūros, technikos ir krašto istorijos ekspozicija, išsaugojusi praėjusio XX amžiaus dvasią. Garvežį „Kukuška”, kitus siaurojo geležinkelio riedmenis, ryšio ir signalizavimo priemones – daug eksponatų šiame muziejuje galima pamatyti. Stotyje – laukiamojo salė, tarpukario Lietuvos stoties viršininko kabinetas. Galima išbandyti veikiančius eksponatus – rankinę dreziną bei triratį ant bėgių.
Keliaukite į rytų pusę palei bėgius maždaug 4,3 km iki įspūdingo Žažumbrio ąžuolo, šalia yra poilsiaviečių atsipūsti. Nuo ąžuolo toliau keliaukite į rytus palei bėgius maždaug 1 km iki geležinkelio sankryžos su keliuku. Laikykitės dešiniau ir netrukus pasieksite asfalto kelią. Pasukite į dešinę ir keliaukite Anykščių link maždaug 4 km. Pasiekę T formos sankryžą ir pasukę į kairę už 300 m pasieksite aištelę, nuo kurios nesunkiai pasieksite J. Biliūno kapą – „Laimės žiburį“. Galite aplankyti ir netoliese esantį Liudiškių piliakalnį. Toliau keliaukite Anykščių link maždaug 1,5 km. T formos sankryžoje sukite į dešinę, maždaug už 600 m pasukite į kairę – čia Anykščių RP lankytojų centras, siūlome aplankyti interaktyvią ekspoziciją. Nuo lankytojų centro paėję J. Biliūno gatve Šiaurės kryptimi dar maždaug apie 100 m prieisite siauruko bėgius. Pasiekę bėgius sukite į kairę ir grįžkite iki stoties.

Išsamią maršruto informaciją rasite išdidinę žemėlapį.

EN